Aby móc odpowiedzieć sobie na pytanie, która metoda osuszania będzie odpowiednia, w pierwszej kolejności należy wykonać pomiary wilgotności, które mają na celu określenie zniszczeń oraz poziom wilgoci, która panuje w pomieszczeniu. Rozwiązania i technologie, jakie są dostępne w dziedzinie osuszania budynków, w dużym stopniu likwidują potrzebę gruntownego remontu. Dzięki szybkiej reakcji jesteś w stanie z pomocą specjalistów usunąć wilgoć z pomieszczeń.
Usuwanie wilgoci – metody osuszania szkód wodnych
Zapewne interesuje cię jakimi metodami następuje usuwanie wilgoci. Poniżej pokrótce przedstawiamy te sposoby.
Osuszanie przez nagrzewanie – taki usuwanie wilgoci przeprowadza się za pomocą nagrzewnic elektrycznych lub olejowych najlepiej z wyrzutem spalin na zewnątrz pomieszczenia. Powietrze ogrzewane jest, co powoduje odparowywanie wilgoci. Jedyny warunek, jaki musi być spełniony podczas tego sposobu to bardzo dobra wentylacja pomieszczeń.
Osuszanie adsorpcyjne budynku – polega na usunięciu wilgoci poprzez przepływające suche powietrze. Taki stan rzeczy uzyskuje się dzięki użyciu specjalnych urządzeń ze środkiem absorbującym wodę, którym może być np. żel silikonowy lub chlorek litu. Przez urządzenie przechodzi wilgotne powietrze z pomieszczenia, następnie jest ono podgrzewane, a na końcu wraca do pomieszczenia, by po raz kolejny nasycić się wilgocią. Tak zebraną wilgoć odprowadza się na zewnątrz. Proces powtarza się, aż do całkowitego usunięcia wilgoci.
Osuszanie kondensacyjne – polega na osuszaniu powietrza poprzez skraplanie się wody w pojemnikach urządzeń kondensacyjnych. Wynikiem tego procesu jest obniżenie wilgotności względnej powietrza, a zawarta w murach wilgoć odparowuje.
Zadzwoń:
+48 668391919
Zobacz stronę:
http://kubatura-lab.pl/uslugi-budowlane/
Dojazd:
- Tanie kinkiety ścienne - 21 kwietnia 2023
- Armatura łazienkowa Lublin, czyli jak wyposażyć łazienkę? - 18 listopada 2022
- Akcesoria do toalety - 19 października 2022